Próbna ewakuacja szkoły na wypadek pożaru.

Z inicjatywy dyrekcji szkoły w dniu 19.10.2018r. w naszej szkole odbyła się akcja ewakuacji szkoły na wypadek wybuchu pożaru. Na szczęście były to tylko kolejne ćwiczenia dla nas czyli uczniów, nauczycieli i personelu szkoły jak i Straży Pożarnej. Co roku w naszej szkole są nowi uczniowie i dla ich bezpieczeństwa są organizowane takie manewry

O godz11.00 rozległy się charakterystyczne dzwonki informujace o zagrożeniu.

Akcja ewakuacji uczniów, nauczycieli i pracowników była bardzo  sprawnie przeprowadzona. Ćwiczenia wzbudziły wielkie zainteresowanie uczniów, zwłaszcza tych z klas szóstych Przyglądali się z bliska pracy strażaków, obserwowali przebieg akcji. Dla strażaków to też ważne ćwiczenia, ponieważ poznają miejsce akcji i testują komunikację wewnętrzną oraz zachowanie w obliczu zagrożenia.

Zapraszam do galerii zdjęć

Autor: Anna Przekupień