Uczniowie klas czwartych w Krakowie i Niepołomicach

W środę uczniowie klas 4a i 4c udali się wraz z wychowawcami panią Magdaleną Gąsienicą Kuchtą i Justyną Wojtaś oraz panią Agatą Curzydło na wycieczkę przedmiotową do Krakowa i Niepołomic. Pierwszym punktem programu był krakowski Ogród doświadczeń. Tam uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w posługiwaniu się kompasem. Ich zadaniem było poszukiwanie zaginionej szkatułki. Uczniowie musieli wykazać się również umiejętnością współpracy i czytania mapy. Po odnalezieniu skarbu, wraz w przewodnikiem uczniowie doświadczali na sobie różnych zjawisk fizycznych, z którymi będą mieli okazję zetknąć się na lekcjach fizyki. Po zwiedzeniu całego ośrodka udaliśmy się do Niepołomic do Planetarium. Tam czekał na nas  bardzo ciekawy wykład o kosmosie, uczniowie z zaciekawieniem oglądali meteoryt, a na koniec mogliśmy podziwiać niebo nocą i różne zwierzęce gwiazdozbiory. Po projekcji bogatsi w nową wiedzę wróciliśmy do domu.

j/w