Podwójne święto

To był szczególny dzień. 12 października 2018 roku świętowaliśmy  Dzień Edukacji Narodowej. Zgromadzili się wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami, zaproszeni emerytowani pracownicy, oraz rodzice dzieci klas pierwszych.

Dzieci z klas I a i b przejęte, w nowych czapeczkach – biretach na głowach przedstawiły krótki program świadczący o gotowości do nauki w szkole. Cała społeczność szkolna była świadkiem ślubowania najmłodszych uczniów, a potem pasowania na uczniów, którego dokonał dyrektor Piotr Kopeć. W ten sposób na dobre uczniowie klas pierwszych rozpoczęli kolejny etap życia. Będą wzbogacali swoją wiedzę, zdobywali nowe doświadczenia i umiejętności. Wraz ze swoimi nauczycielami - przewodnikami na tej niezwykłej ścieżce będą poznawali nowe zapachy, smaki i kolory  życia... I to właśnie nauczycielom została poświęcona kolejna część uroczystej akademii przygotowana przez uczniów klas V b i c pod kierunkiem p. Haliny Wawrzuty i p. Adriany Lichoty.

Uczniowie wierszami – wzruszającymi, ale i pełnymi humoru podziękowali nauczycielom za ich pracę, codzienny trud, uważne spojrzenia pełne troski. Wspaniałym uzupełnieniem były piosenki wyśpiewane koncertowo przez chór szkolny „Leśne Ludki” - przygotowany przez panią Krystynę Guziak.

… a potem... były życzenia i podziękowania składane przez Samorząd Uczniowski i przez przewodniczącą Rady Rodziców - p. Andżelikę Dziatkowiec.

Akademię zakończył pan dyrektor dziękując za przygotowaną uroczystość, a naszym gościom za obecność w naszej społeczności szkolnej.

No i wreszcie nastąpił „ten moment” - uwieczniania tej niepowtarzalnej chwili, tak wyczekiwany przez rodziców... a więc zdjęcia, zdjęcia...

Dzień zakończył się słodko, na małym przyjęciu zorganizowanym przez rodziców w klasach pierwszych.

Ewa Franusik-Schastok