Znajomy język obcy...

Z okazji Dnia Języków organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia. Świętowaliśmy również w naszej szkole.

Uczniowie starszych klas, podobnie jak setki tysięcy młodych ludzi w całej Polsce i Europie, wzięli udział w imprezie, która miała na celu podkreślić konieczność nauki języków, nie tylko w szkole, ale przez całe życie.

Dziękujemy Wam za niezwykłe zaangażowanie, ogrom pozytywnej energii i otwartość na prazentowane informacje i ciekawostki.

Bardzo entuzjastycznie reagowaliście na usłyszane języki, przedstawione na zdjęciach osoby i charakterystyczne miejsca w Europie, które były częścią wielozadaniowego quizu. Jego wyniki poznacie wkrótce.

Mnóstwo emocji i radości wzbudził film "Czy warto uczyć się języków?", który przygotowała p. Magdalena Gąsienica-Kuchta. Wszyscy występujący w filmie uczniowie zgodnie stwierdzili, że języki są bardzo ważne i z pewnością ubogacają, a ich znajomość jest jedną z większych wartości w życiu. A ci, którym nieco trudniej było wysłowić się przed kamerą nadrabiali uśmiechem, bo w końcu: Ein Lächeln ist die schönste Sprache der WeltUśmiech

M. Gąsienica-Kuchta, M. Mleczko