Wycieczka do Fabryki bombek

13 grudnia uczniowie klasy Ic i IIb uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Fabryki Bombek
ARMAR w miejscowości Bębło.

Celem wycieczki było poznanie procesu wytwarzania i ozdabiania ozdób choinkowych. Wszyscy uczestnicy przeżyli niezapomniane chwile. Z wielkim zainteresowaniem obserwowali wydmuchiwanie , posrebrzanie, „kąpiel”, suszenie, malowanie i pakowanie bombek. Na koniec pobytu w fabryce uczniowie mogli zakupić sobie w sklepie ozdoby choinkowe oraz zabrać bombki samodzielnie ozdobione.

Z Fabryki bombek uczniowie autokarem udali się do Krakowa, do Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie mogli zobaczyć stare modele samolotów, śmigłowców, szybowców oraz wiele innych ciekawych pamiątek związanych z historią polskiego lotnictwa.

Po obiedzie, w dobrych humorach młodzi uczestnicy wrócili do Zakopanego. Wspomnienia z pewnością na długo zostaną w ich pamięci.

Tekst Beata Piskorska