Wielki Sukces Weroniki Ciastoń z kl. 8a

Weronika Ciastoń z kl. 8a zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Gratulujemy sukcesu. Tegoroczny poziom konkursu był bardzo wysoki i miał również rangę konkursu ogólnopolskiego pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Gratulujemy również uczniom, którzy uzyskali wynik powyżej 75 %, ale nie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

Natalia Krzyściak 82, 5 %; Staszeczka Maria 77,7 %; Kaleta Martyna 75,5 %; Leja Wiktoria 80,5 %; Graca-Dorociuk Gaja 75%.

W tegorocznym konkursie, projekcie niepodległościowym, wzięło udział 43 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Poniżej informacja od komisji wojewódzkiej:

„W radosnej atmosferze obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez kolejne miasta i miejscowości przekazujemy informację o naszym niepodległościowym projekcie. Z ogromną radością informujemy, że w VI Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii” uczestniczyło ponad 16 tysięcy uczniów Małopolski i 38 tysięcy z pięciu sąsiednich województw! W klasach IV-VI szkól podstawowych Dyktando napisało ponad 9 300 uczniów, w klasach wyższych ponad 4500 oraz ponad 2000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wspólnie zatem wygrywaliśmy Polskę jak Ignacy Jan Paderewski i jak aktywne kobiety ( w roku Praw Kobiet), a wszystko w ramach Święta Niepodległości, które też ma swoją historię. Szanowni Państwo, Małopolska Komisja Konkursowa zweryfikowała po 100 prac z najwyższymi wynikami z każdej kategorii wiekowej i zakwalifikowała 201 uczniów do etapu wojewódzkiego. W obecnej edycji Konkursu wartości progowe przejścia do etapu wojewódzkiego to: 90 punktów dla uczniów najmłodszych oraz 85 i 86 punktów dla kolejnych grup wiekowych. Otrzymane materiały dają także obraz wielkiej pracy wykonanej przez nauczycieli, którzy w szkolnych komisjach recenzowali dyktanda. Serdecznie Państwu za wspólną organizację Konkursu DZIĘKUJEMY! Etap wojewódzki Konkursu odbędzie się 7 listopada w Krakowie przy ul. Basztowej 8 w salach Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego. Listy uczniów zakwalifikowanych znajdują się w aplikacji Konkursu w Archiwum (bez konieczności logowania). Serdecznie pozdrawiamy Wszystkich uczestniczących w eliminacjach szkolnych! Małopolska Komisja Konkursowa Organizatorzy VI Dyktanda Niepodległościowego”.