„Listy do przyszłości” kolejnym działaniem związanym z rocznicą odzyskania niepodległości

26 września w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu „Listy do przyszłości”, który jest głównym punktem projektu „Wawelska Kapsuła Czasu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”.

Współorganizatorami są Zamek Królewski na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki oraz firmę TAURON. Celem konkursu jest wspieranie nauczania i odświeżenie praktykowania ginącej sztuki epistolograficznej, a także kształtowanie patriotycznych postaw poprzez przypominanie, że ślady zostawiane przez współczesne pokolenie (słowa i czyny) wpływają na pomyślność przyszłych pokoleń.

Uczestnicy szkół podstawowych, do których konkurs jest kierowany, mieli za zadanie napisanie listu do rówieśnika żyjącego w Polsce za 100 lat, tematem był albo sposób spędzania wolnego czasu, albo podzielenie się tym, co chciałoby się robić, gdy będzie się dorosłym. Listy pisane były  na specjalnym okolicznościowym papierze listowym

Etap szkolny odbył się po to, by wyłonić w szkole maksymalnie 5 osób. Etap międzyszkolny wyłoni maksymalnie 200 osób, natomiast etap finałowy wytypuje 100 Laureatów, których listy zostaną umieszczone w Kapsule Czasu na Wawelu w listopadzie tego roku.

Głównym koordynatorem konkursu w naszej szkole jest pani Agata Curzydło we współpracy z panią Anną Sokołowską. Konkurs został rozpoczęty przywitaniem wszystkich przez pana dyr. Piotra Kopcia.

„Listy do przyszłości” to już kolejne działanie realizowane w naszej szkole w związku
z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Za wytypowaną „piątkę” trzymamy kciuki.