Szkoła Promująca Zdrowie

Nasz szkoła wyraziła gotowość do przystąpienia do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Program ten jest realizowany w Polsce od 1991 r.

Wg definicji - szkoła promująca zdrowie tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają: dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej, podejmowaniu przez jej członków działań na rzecz zdrowia własnego i innych ludzi oraz tworzenia zdrowego środowiska.

W naszej szkole rozpoczęliśmy program od zapoznania się rady pedagogicznej i wspólnego szkolenia w dniu 28 października 2014 r.

Następnie z programem została zapoznana Rada Rodziców i uczniowie.

Na podstawie ankiet zebranych od rodziców, uczniów i nauczycieli podjęliśmy decyzje o przedstawieniu deklaracji o przystąoieniu do programu.

Działa już kilkosobowy zespół nauczycieli, który opracuje nasz program szkoły promującej zdrowie.

Obecnie zbieramy informacje i zastanawiamy się nad najważniejszymi zadaniami, które warto umieścić w programie.

Widzimy swoje dobre strony: dużo zajęć sportowych w szkole, dobrą działalność sklepiku i stołówki, wiele akcji profilaktycznych, ale zwracamy uwagę także na pewne braki i problemy dotyczące np. nadmiernej hałaśliwości.

W czasie trwania programu bedziemy mogli bardziej uważnie spojrzeć na wszystkie działania dotyczące zdrowia.

To także okazja do promowania dobrych praktyk w życiu szkolnym i domu.

Rodziców i uczniów prosimy o pomysły i współpracę!