29 września w szkole obchodziliśmy w klasach I-III Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Był to wyjątkowy dzień, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Pani Renia oraz pani Beatka tego dnia poświeciły chwilę na czytanie uczniom. Przybliżyły postać Janiny Porazińskiej, która jest prekursorką tego święta. O tym, że czytanie jest ważne i cenne, wie już chyba każdy. A jakie korzyści ma głośne czytanie? Codzienne głośne czytanie, szczególnie dzieciom, wykształca potrzebę obcowania z książką, by w przyszłości czytanie stało się przyjemnością, a nie obowiązkiem. Czytanie stymuluje rozwój mózgu, rozwija wyobraźnię, pobudza zainteresowanie otaczającym światem, kształtuje wrażliwość moralną, i co jest bardzo ważne w dzisiejszym świecie – zapobiega uzależnieniom od urządzeń multimedialnych. A więc… Czytajmy jak najczęściej, nie tylko sobie, ale i wszystkim wkoło!