Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Europa i Ja”

W bieżącym roku szkolnym wybrane klasy 1-3 biorą udział w projekcie, którego celem jest poznanie jednego z krajów europejskich. Klasy 1a oraz 3b „wyruszą w podróż” do Włoch, klasa 1b „odwiedzi” Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, klasy 1c oraz 2b zapoznają się z kulturą Francji, natomiast klasa 3a „zawita” do Chorwacji.

Pierwsze październikowe zadanie zostało wykonane. Uczniowie poznali położenie geograficzne danego kraju, wykonali flagę i wysłuchali hymnu narodowego.

Dzieci z klasy I B spróbowały angielskiej  herbatki – z mlekiem! Nie wszystkim co prawda smakowała, ale co kraj to inna herbata, a nad wszystkim czuwał brytyjski policjant – piesek, natomiast dzieci z klasy I A umieją się nawet przywitać i przedstawić w języku włoskim.

Kolejne zadanie w listopadzie.