Przerwa na czytanie

Dzisiaj ważny dzień - Święto Edukacji Narodowej, święto pedagogów oraz wszystkich, którzy pracują w naszych szkołach i dbają o warunki naszej edukacji, pracowników administracji i obsługi.

W tym dniu na dwóch pierwszych lekcjach w klasach odbyło się czytanie w ramach miedzynarowdowej akcji Przerwa na czytanie.

Ponieważ w naszej szkole przerwy są bardzo krótkie zdecydowaliśmy by na lekcjach pierwszej i drugiej uczniowie czytali książki. Uczniowie czytali  to co lubią, Pojawiły się czytniki i wypożyczono wiele książek z biblioteki szkolnej.

Młodsze dzieci czytały ze swoimi paniami, starsze indywidualnie lub na głos w grupie. Forma była dowolna, ważne by czytać, by ten czas poświęcić czytaniu. Nauczyciele bardzo pozytywnie ocenili ten czas a wielu uczniów przyszło do iblioteki by wypożyczyć ropzczętę tytuły.

Akcja została przyjeta bardzo pozytywnie.

Kto czyta książkiżyje podwójnie” - Umberto Ecco