Pokazy chemiczne

W czwartek 22 listopada uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami udali się  na pokazy chemiczne do Krakowa. Zajęcia odbyły się na Uniwersytecie Jagiellońskim .  W auli wydziału chemicznego trzecioklasiści wysłuchali wykładu dotyczącego kriogeniki. Przypomnieli sobie zagadnienia dotyczące właściwości niektórych gazów poznanych w klasie pierwszej podczas zajęć chemicznych. Pani doktor przybliżyła uczniom również postacie dwóch wspaniałych chemików pana Zygmunta Wróblewskiego oraz pana Karola Olszewskiego, których postacie związane są ze skraplaniem powietrza. Po wykładzie uczniowie mieli okazje oglądać wykorzystanie kriogeniki w różnych dziedzinach przemysłu czy nawet  życiu codziennym.  Pokazy zakończono wybuchowym spaleniem wodoru – ogromnie głośnym.

j/w