Święto Patrona Szkoły Janusza Korczaka w klasa 4-8.

We wtorek, 22 czerwca po czterech  lekcjach, spotkaliśmy się w hali sportowej by świętować Dzień naszego Patrona. Z wiadomych powodów nie  mogliśmy zorganizować obchodów z rozmachem, jak to mamy w zwyczaju. Świętowanie rozpoczęliśmy występem szkolengo chóru Leśne Ludki, przygotowanego przez panią Krystynę Guziak. Chór zaprezentował hymn szkoły, po którym uczeń klasy 7b Oskar Ogórek przypomniał biografię Janusza Korczaka. Chór szkolny w swoim repertuarze ma piosenki o Januszu Korczaku, które mogliśmy usłyszeć. Po tej oficjalnej części pan dyrektor Mirosław Spera zaprosił wszystkch do wspólnej zabawy. Uczniowie podzielili sie na dwie grupy: ARTYSTÓW I SPORTOWCÓW.

Artyści, pod opieką pani Ani Stawarz udali sie do pracowni plastycznej gdzie za pozmocą róznych technik tworzyli wizerunek Janusza Korczaka. Sportowcy zostali w hali sportowej i pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego: Pani Urszuli Cachro, panów Rafała Piskorskiego i Andrzeja Skrobota uczestniczyli w sportowych potyczkach. Był miedzyklasowy Turniej Piłki Noznej,  było przeciąganie liny i wiiele innych możliwości współzawodnictwa. Wszystko to odbywało w atmosferze radości i zabawy.

Autor: AP