OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W myśl słów Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najwspanialsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” , 29 września2020r. w Szkole Podstawowej Nr 5 im. Janusza Korczaka obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W ramach akcji pani Renata Król, pani Beata Piskorska oraz pan Tomasz Udziela w dniu 29 września 2020 r. zorganizowali głośne czytanie dla klas I-III i literacką zabawę rozwiązywania rebusów oraz zagadek.

Dzień Głośnego Czytania był również okazją do wypożyczania przez uczniów nowości czytelniczych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Autor:

mgr Renata Król