Ucz się informatyki. Zmieniaj świat!

W dniu 10 grudnia 2019 r. w naszej szkole w ramach światowego projektu Godzina kodowania odbyły się zajęcia prowadzone przez programistów krakowskiej firmy Qualtrics.
Były to jednogodzinne wprowadzenie do informatyki, mające na celu demistyfikację "code" - programowania - i pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw i poszerzyć swój udział wobszarze informatyki. Ta kampania jest wspierana przez ponad 400 partnerów i 200 000nauczycieli na całym świecie.

Akcję zorganizował nauczyciel informatyki mgr Piotr Kopeć, a Pani Renata Kamińska z Qualtrics wraz z ekipą zapoznała uczniów z tajnikami programowania z wykorzystaniem programów on-line. W projekcie uczestniczyli uczniowie klas VII-VIII, którzy po kilku instrukcjach z dużym zaangażowaniem przechodzili kolejne poziomy programowania, a najlepsi zaczęli kodować w programie Java. Szczególnie wyróżnili się uczniowie klasy VIII c – Weronika i Kacper. Uczniowie otrzymali także małe prezenty i okolicznościowe dyplomy ukończenia kursu. Dziękujemy serdecznie firmie Qualtrics i całemu zespołowi: Pani Renacie, Pani Kasi i Panu Arturowi!

Autor: Piotr Kopeć