Festyn Rodzinny w Piątce

Festyn Rodzinny w Piątce!

W niedzielne popołudnie 10 czerwca 2018 r. po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Zakopanem odbyło się spotkanie całej społeczności szkoły. Festyn zorganizowała Rada Rodziców szkoły pod przewodnictwem Pani Angeliki Dziatkowiec we współpracy z dyrekcją szkoły, nauczycielami, Samorządem Uczniowskim i wieloma instytucjami, które wspomagają szkołę.

Na podwórku szkolnym zebranych przywitał dyrektor szkoły Piotr Kopeć i przewodnicząca Angelika Dziatkowiec. Wchodzący na teren szkoły przy ulicy Chramcówki mogli zobaczyć samochody wraz z wyposażeniem 5 Batalionu Dowodzenia z Krakowa, Powiatowej Policji w Zakopanem i państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem.

Uczniowie z rodzicami i nauczycielami przygotowali wiele stoisk z poczęstunkiem, malowaniem koszulek, malowaniem twarzy, stoisko florystyczne, rzut do celu. Było grillowanie i grochówka z kuchni polowej.

A o 15.00 rozpoczęły się występy w sali gimnastycznej. W imieniu władz miasta Zakopane życzenia udanej zabawy złożyli wszystkim: Przewodniczący Rady Miasta Pan Jan Gluc i Naczelnik Wydziału Oświaty Pani Aneta Kozica-Zwijacz. Następnie dla rodziców wystąpili uczniowie klas I, II i III pod opieką swoich wychowawców. Wystąpił również zespół teatralny „Melpomeny”, działający w naszej szkole.

Duże brawa zebrały wokalistki: Dominika, Magda i Marysia.

Bardzo podobał się również występ szkolnego zespołu akrobatycznego Akro Dance.

A gościnnie wystąpił również zespół muzyczny i wokalny z Harendy.

Na zakończenie był jeszcze pokaz zumby i sztuk walk obronnych. Nad całością programu czuwała Pani wicedyrektor Ewa Franusik-Schastok.

Zaś po występach jeszcze wiele emocji wzbudziło losowanie nagród dla uczestników festynu, które poprowadził wicedyrektor Pan Mirosław Spera.

To wszystko możliwe było dzięki wsparciu wielu osób oraz firm, dlatego pragniemy podziękować wszystkim, którzy wsparli naszą imprezę: Kantor Dariusz Ziemianin, DAMAR Maria Topolska, PKL, COS Zakopane, Termy Chochołowskie, Termy Bukowina, Siłownia Hi-Gym, PSS Społem, CH „Szymonek”, Studio Foto Wojas, TRIO travel, Apart, Salon fryzjerski D’ORA Dorota Kolasa, Usługi kosmetyczne Monika Nędza, Hurtownia zabawek „Pluszak”, Sklep „Upominek”, DZIATKOWIEC PROJEKT, Firma Majerczyk, Stylik la SOFI, LEWIATAN Harenda, Hurtownia NOWAR, M&M Style, Wiatr Tomasz Szałas na Polanie.

Dziękujemy jeszcze raz żołnierzom z 5 Batalionu Dowodzenia z Rząski, strażakom z PSP w Zakopanem i policjantom z KP Policji w Zakopanem za wsparcie organizacyjne i zabezpieczenie imprezy.

To było bardzo miłe wydarzenie w naszej szkole. Nasi uczniowie, nauczyciele, rodzice, dziadkowie, babcie i wszyscy wspierający naszą szkołę spotkali się, aby porozmawiać w życzliwej atmosferze i radośnie przeżyć niedzielne popołudnie.

Dziękujemy!