Dzień Patrona Janusza Korczaka

W Szkole Podstawowej Nr 5 w Zakopanem w dniu 6 czerwca 2018 r. świętowaliśmy Dzień Patrona Janusza Korczaka. Jak co roku odbyły się konkursy na gazetkę klasową oraz konkurs wiedzy o Januszu Korczaku. A w budynku na Chramcówkach spotkaliśmy się w czasie uroczystej akademii. Tym razem okolicznościowe przedstawienie przygotowali uczniowie klas IV a i IV b pod opieką wychowawczyń – Pani Adriany Lichoty i Pani Moniki Wyroby przy wsparciu Pani Joanny Mirgi. Oczywiście akademię uświetnił występ chóru „Leśne Ludki” pod opieką Pani Krystyny Guziak.

W drugiej części dyrektor szkoły Piotr Kopeć wraz z nauczycielami wręczył dyplomy i nagrody dla najlepszych klas i uczniów w konkursach o Januszu Korczaku.

Dyrektor przypomniał zebranym motto szkoły: „Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej.” Słowa wychowawcy, lekarza, pisarza, które pozostają ciągle aktualne w życiu społeczności naszej szkoły.

Wyróżniono także uczniów, którzy odnieśli sukcesy w ostatnich tygodniach w konkursach matematycznych, przyrodniczych, plastycznych i sportowych.

Dziękujemy za miłe przeżycia tego dnia i ze sztandarem ruszamy dalej w kolejne lata dziejów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Zakopanem.