Czas wycieczek…

W dniu 28  maja  2018 roku o godzinie 600 z ulicy Do Samków wyruszył autokar z dziećmi klas 5a i 5c w stronę  Kotliny Kłodzkiej. Pierwszym punktem wycieczki była Twierdza w Kłodzku. Uczestnicy wzięli tam udział w żywej lekcji historii.Zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna wcieliła się w Prusaków, druga w Austriaków. I jak to w 1866 roku było  - dwie „armie” stoczyły ze sobą „wojnę”.   Kolejnym punktem w programie wycieczki było zwiedzanie  Parku Miniatur w Kłodzku. Wśród pięknego drzewostanu uczniowie podziwiali budowle niemalże z całego świata. Następnie grupa udała się na zasłużony odpoczynek do ośrodka AgroPajda w miejscowości Sokolec.

Następnego dnia po śniadaniu uczestnicy wycieczki udali się na spacer po labiryncie Błędnych Skał. Pogoda i humory dopisywały. Błędne Skały, to obszar znajdujący się w Parku Narodowym Gór Stołowych. Dzieci i opiekunowie przez blisko godzinę musieli przeciskać się pomiędzy wąskimi szczelinami. Było bardzo wesoło.

W programie wycieczki była  wyjątkowa atrakcja, jaką było zwiedzanie Kopalni Złota w Złotym Stoku. Zademonstrowano  uczestnikom sztukę wypłukiwania cennego kruszcu z dna rzeki. Ciekawy i pełen tajemniczej atmosfery był podziemny rejs  łodzią, po zalanych  chodnikach. Była to dobra okazja, aby zapoznać uczniów z legendą o Gertrudzie. Zwiedzając kopalnię uczniowie dowiedzieli się jak ciężko pracowali górnicy. Zobaczyli -  między innymi- podziemny wodospad i przejechali się Podziemnym Tramwajem.

Do Zakopanego wrócili  zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Tekst i zdjęcia – Agata Kyc