Finał IV Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla gimnazjalistów oraz uczniów klas 7 szkół podstawowych

24 kwietnia nasza szkoła po raz kolejny była gospodarzem finału Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Tym razem gościliśmy aż 24 szkoły z całego powiatu tatrzańskiego. Udział wzięło 48 finalistów - każdą szkołę reprezentowało po dwóch najlepszych uczniów, wyłonionych w etapie szkolnym. Wszystkich przywitał i rozpoczął konkurs  Pan Dyrektor Piotr Kopeć.

W tym roku motywem przewodnim wiedzy o wybranych krajach angielskiego obszaru językowego była Walia i Anglia.

Tegoroczny konkurs okazał się być niezwykle zacięty, aż 11 uczniów musiało stoczyć dogrywkę. Ostateczną  dziesiątkę  laureatów wyłoniono na podstawie tzw. „Sudden death”. Wśród niej mamy dwoje uczniów naszej szkoły: Natalię Bobrowski i Grzegorza Gąsienicę.

A oto wyniki:

1. Mieszko Iwaniec

2. Natalia Bobrowski

3. Maria Wnuk

4. Maria Libera

5. Kinga Gąsienica-Kuchta

6. Klaudia Walo

7. Klemens Józefowicz

8. Grzegorz Gąsienica

9. Izabela Skorusa

10. Wiktoria Epting

Konkurs organizowany jest przez Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego szkół gimnazjalnych                     i podstawowych powiatu tatrzańskiego.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki i doskonalenia znajomości języka angielskiego, rozwijanie zainteresowań językowych,  inspirowanie uczniów do pracy samokształceniowej, promocja wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Za przygotowanie konkursu oraz udział w pracach komisji przeprowadzającej konkurs odpowiedzialni byli:

Magdalena Gąsienica-Kuchta

Karolina Sikorska

Iwona Walas

Wszystkim nauczycielom pomagającym przy organizacji konkursu serdecznie dziękujemy.

Wszystkim laureatom oraz uczestnikom gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku!

Autor: Magdalena Gąsienica-Kuchta