Ferie w Piątce

Pierwszy tydzień ferii uczniowie klas 1-6 mieli możliwość spędzić na stoku. Codziennie od godziny 9.00 do 11.00  pan Andrzej Skrobot oraz panie Barbara Hardek i Zuzanna Tyrybon czuwali nad bezpieczeństwem, gdy nasi młodzi narciarze beztrosko szusowali po śniegu. Mimo mrozu chętnych nie brakowało, a nawet każdego dnia przybywało.  Bywały trudne momenty, zimno dawało się we znaki, a do nart lepił się śnieg, lecz wszystko osłodziły pączki, które zasponsorowała szkoła.

Po zakończeniu szalonej zabawy na stoku z naszymi młodszymi uczniami, panie Barbara Hardek i Zuzanna Tyrybon o 11.30 zaczynały godzinny trening na sali fitness przy ulicy Nowotarskiej. Uczennice z klas starszych miały możliwość w cieple, zerkając za szybę na zmarzniętych przechodniów pobiegać na bieżni, pojeździć na rowerze czy poćwiczyć na wioślarzu. W kameralnej atmosferze przy ulubionych piosenkach, dziewczyny ćwiczyły tak intensywnie,  że godzina zawsze wydawała się za krótka.

Chętni uczniowie skorzystali z możliwości uczestniczenia w zajęciach wspinaczkowych. W sali gimnastycznej pod okiem instruktora Krzysztofa Korn wprawiali się w trudną, ale fascynującą przygodę, której ciąg dalszy będzie pewnie możliwy już w terenie.

Uczniowie równie chętnie korzystają z lodowiska COS, gdzie po okazaniu ważnej legitymacji mają wstęp za darmo. Możliwość skorzystania z darmowej jazdy na łyżwach obowiązuje przez całe ferie.