Szkolna Spartakiada 2018 w SP5

2 lutego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Zakopanem  odbyły się coroczne zawody Szkolna Spartakiada Zimowa.

Ponad 100 uczniów szkoły wystartowało w dwóch konkurencjach zimowych. Młodsi uczniowie startowali w ślizgach na „jabłuszkach”. Pokonywali z górki kilkadziesiąt metrów na „jabłuszkach” , a najlepsi uzyskali czasy poniżej 10 sekund. Startu i mety pilnowali nasi nauczyciele wychowania fizycznego: Pan Andrzej Skrobot i Pani Karolina Boczkowska.

Jednocześnie na stoku pod Antałówką narciarze starowali w slalomie gigancie. Pierwszy poza konkursem zjechał dyrektor szkoły Piotr Kopeć, a potem wystartowało ponad 50 zawodników w kategoriach wiekowych od klasy I szkoły podstawowej do klas gimnazjalnych. Świetne wyniki osiągnęły Weronika Wądrzyk i Basia Kolasa, które przejechały slalom w czasie poniżej 14 sekund.

Zawodników dopingowali rodzice, babcie i dziadkowie, a Rada Rodziców zorganizowała poczęstunek – herbatę i pączka. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy i nauczyciele.

Dziękujemy Wydziałowi Turystyki, Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Zakopane za wsparcie finansowe i organizacyjne zawodów.

Dziękujemy Panu Stanisławowi Bobakowi z TOPR za czuwanie nad bezpieczeństwem zawodników.

Należy dodać, że w tym czasie kilkudziesięciu uczniów klas starszych naszej szkoły pod opieką nauczycieli skorzystało z lodowiska przy Równi Krupowej i również aktywnie uczestniczyło w naszym sportowym świętowaniu.

Również w czasie ferii planujemy wykorzystać zimowe warunki i nasi uczniowie skorzystają ze stoku narciarskiego oraz lodowiska COS w ramach akcji Ferie w Piątce!!!