WIADOMOŚĆ OD KOMISJI WOJEWÓDZKIEJ V MAŁOPOLSKIEGO DYKTANDA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO

Taką wiadomość otrzymała p. Agata Curzydło-organizator szkolnego etapu konkursu od organiztarorów, dzielimy się nią z Wami, bo to było ważne wydarzenie dla naszej szkoły!

WIADOMOŚĆ OD KOMISJI WOJEWÓDZKIEJ V MAŁOPOLSKIEGO DYKTANDA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO „PO POLSKU O HISTORII”

11 listopada 2017 Szanowni Państwo, Mamy niepodległą od 99 lat!!! To radosne święto!!! Ale nasze świętowanie działo się po trosze już 10 października, kiedy to 11 tysięcy uczniów i setki - nas nauczycieli - stawało w salach, aby dyktować, a potem cierpliwie czytać rękopisy. Świętowaliśmy także wtedy, kiedy wchodziliśmy na stronę Konkursu, aby śledzić losy uczniowskiej pracy, a kryteria były bardzo wysokie - uczniowie sami je określili. Komisja Wojewódzka zweryfikowała po ponad 100 prac z najwyższymi wynikami z każdej kategorii i zakwalifikowała 180 uczniów do etapu wojewódzkiego. W obecnej edycji Konkursu wartości progowe przejścia do etapu wojewódzkiego (po weryfikacji)to: aż 95% dla szkoły podstawowej, 88% dla gimnazjum i 81% dla szkoły ponadgimnazjalnej. Bardzo prosimy o przekazanie gratulacji wszystkim uczniom, a zwłaszcza tym, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki a nie zostali finalistami. Wysokie wyniki to powód do radości i satysfakcji dla Nauczycieli, Rodziców i Szkół!!! Nade wszystko ważniejsze niż miejsce w Konkursie jest uczestnictwo w szlachetnej sprawie: rozważanie dylematów polskiej ortografii i poznawanie historii. Dorośli to wiedzą, a naszym podopiecznym pokazujemy to swoją zaangażowaną postawą… Pamiętaliśmy o Niepodległej, patrząc na elementarze i barwy narodowe na korytarzach Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. I.J. Paderewskiego w Krakowie, gdzie odbywał się 7 listopada etap wojewódzki Dyktanda. Obecnie przygotowujemy uroczyste podsumowanie Konkursu, które odbędzie się w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Krakowie – tegorocznego partnera projektu. Wyniki etapu wojewódzkiego potwierdziły duże umiejętności finalistów, znów progi punktowe były bardzo wysokie. Jednocześnie zapraszamy wszystkich dorosłych – Nauczycieli, Rodziców i innych słuchaczy Radia Kraków i nie tylko - do udziału w 2. edycji Dyktanda dla Dorosłych. To wydarzenie towarzyszące Dyktandu Niepodległościowemu odbędzie się w poniedziałek 13 listopada o godz. 18.00 w Radio Kraków przy al. Słowackiego 22. Informacje szczegółowe na stronie Radia. Polecamy! Gala (17 listopada) zgromadzi laureatów i ich opiekunów, ale jak zwykle BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ o wszystkich uczestnikach Dyktanda. Łączymy się myślą także z tysiącami uczniów, którzy pisali nasze dyktando w edycji śląskiej oraz z uczniami szkół i placówek polskich na Łotwie i Ukrainie – oni też pisali „po polsku o historii”! Z okazji Święta Niepodległości życzymy Państwu dobrego czasu! Z poważaniem, Komisja Wojewódzka V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii".