Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej za nami

Dzisiaj (8 listopada 2017 r.) na 5. i 6. lekcji odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy uczące się w budynku przy ul. Nowotarskiej, atakże 3 solistki i jeden zespół "Sześciopak". W skład jury weszli: p. dyr. P. Kopeć, p. Jolanta Kubina, p. Magdalena Mierczak, Julia Dziedzic z 3c (przedstawicielka Samorządu). Konkurs poprowadziły: Magda Muras z 2a i Iza Kaleta z 3a. Nad całością czuwały: p. Anna Sokołowska, p. Barbara Hardek, nad sprawami muzycznymi i technicznymi czuwał p. dyr. Mirosław Spera. Konkursem tym uczniowie wprowadzili nas wszystkich w klimat nadchodzącego święta: 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Konkurs wygrała klasa 7a, która zaprezentowała utwór "My, pierwsza brygada"; drugie miejsce zajęła klasa 3a z piosenką "Warczą karabiny". Trzecie miejsce na podium powędrowało do klasy 3b, która wykonała "Jak to na wojence ładnie". Równorzędne 4. miejsce przypadło klasie 6a ("Pieśń o wodzu miłym") i klasie 2c ("Wojenko, wojenko"). Na 5. miejscu znalazła się klasa 3c z piosenką "Białe róże", zaś miejsce 6. trafiło do klasy 2 b ("Ułani, ułani).

Po występach klasowych przyszedł czas na występy solowe i grupowe. Jako pierwsze zaprezentowały się dziewczyny z 3a, które przyjęły naze "Sześciopak" ; w ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę "Taki kraj". Koleną osobą na scenie była Dominika Budzyk z utworem "A jeśli nie wrócę", następna była Karolina Sutor z "Kolędą warszawską 1939", na samym końcu wystąpiła Wiktoria Krysińska, która zaśpiewała utwór "Miasto" (z filmu "Miasto 44").  Na te występy cała społeczność szkolna mogła głosować w kategorii 'nagroda publiczności'. Wyniki poznany podczas akademii w piątek (10.11.2017). Wszystkim uczestnikom gratulujemy, cieszymy się, że wszystkie klasy zaangażowały się, by ich wykonanie było jak najlepsze. Dziękujemy uczniom klasy 5, którzy przybyli do nas jako goście. Kolejna edycja konkursu - za rok. Zdjęcia z występów - niebawem. A.S.