14 listopada - Dzień Czystego Powietrza

O tym, że oddychanie czystym powietrzem jest ważne dla funkcjonowania naszego organizmu nie trzeba nikogo przekonywać. By podkreślić, jak jak bardzo jest to istotne, ustanowiony został Dzień Czystego Powietrza, który obchodzony jest każdego roku 14 listopada.

W dzisiejszych czasach wszyscy odpowiadamy za stan powietrza. Każdy z nas codziennie podejmuje wybory, które wpływająna jakość powietrza w naszej okolicy, a często również na stan powietrza, którym oddychają ludzie na drugim końcu świata. Codziennie decydujemy o tym, z jakiego środka transportu skorzystamy, w jaki sposób ogrzejemy nasze domy.

Jakość powietrza przekłada się w znacznym stopniu na nasze zdrowie i stan poszczególnych elementów środowiska przyrodniczego, dlatego bądźmy świadomi i nie lekceważmy tego problemu.

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Edukacyjna Sieć Antysmogowa, w ramach którego zainstalowane zostało urządzenie do pomiaru jakości powietrza oraz ekrany edukacyjne, na których znajdziecie wiele ciekawych informacji.

Przy okazji zachęcamy was do zagrania w gry smogowe, które są dostępne dla wszystkich – możecie w nie grać bez logowania i przekazać link innym.

Pogromca Smogu

Sudoku smogowe

Świętujmy Dzień Czystego Powietrza!

Marta Mleczko