Spotkanie autorskie z Panią Ewą Stadtmüller

24 października uczniowie klas drugich odwiedzili zakopiańską Mediatekę i wzięli udział w spotkaniu z  p. Ewą Stadtmüller – polską autorką bajek dla dzieci, scenariuszy teatralnych, opowiadań, baśni i legend, twórczynią  literatury religijnej, książek edukacyjnych oraz poezji.

Pani Ewa wciągnęła dzieci w niezwykły świat legend zakopiańskich, a pomogły jej tego dokonać stworzone przez nią samą kukiełki oraz ulubione rekwizyty, takie jak król wężów. Nasi uczniowie dowiedzieli się także, że Zakopane od zawsze przyciągało do siebie niezwykłych ludzi. Skradło serca m.in. papieżowi Janowi Pawłowi II, Kornelowi Makuszyńskiemu oraz Julianowi Tuwimowi. Może któryś z naszych uczniów, zachęcony opowiadaniami pani Ewy zechce pójść w ich ślady…?

Autor: I.G.W/P.W