Klasa I b z wizytą w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem.

28 września klasa I b była z wizytą w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem.

Mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska, jak wygląda praca strażaków, zapoznać się dokładnie z urządzeniami wykorzystywanymi w codziennej służbie. Po przybyciu na miejsce, pan Artur z kolegą strażakiem zaznajomił nas z ciekawostkami związanymi z pracą strażaka, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru czy też wypadku. Uczniowie dowiedzieli się także w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną (przy okazji utrwalili sobie numer do straży pożarnej – 998 i numer alarmowy 112). Największe zainteresowanie wzbudziły jednak wozy strażackie. Dzieci mogły je oglądać z bliska oraz zwiedzić ich wnętrze. Uczestnicy wycieczki zapoznali się również ze sprzętem, jakim strażacy dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dowiedzieliśmy się, że w pojeździe strażackim możemy znaleźć nie tylko sprzęt gaśniczy, ale także szereg narzędzi służących do usuwania napotkanych przeszkód oraz niesienia pierwszej pomocy.

Za miłe i pouczające spotkanie serdecznie dziękujemy.

Autor: Renata Król