Rajd rowerowy wokół Jeziora Czorsztyńskiego

W sobotę, 9 września 2023 r., odbył się pierwszy po wakacjach Szkolny Rajd Rowerowy, uczestniczyli w nim uczniowie klas V – VI wraz z opiekunami. Po dotarciu na parking wyruszyliśmy w trasę rowerową w kierunku Dębna, potem wzdłuż północnej strony jeziora do Czorsztyna, podziwiając przepiękne krajobrazy. Po drodze mieliśmy postoje, żeby coś zjeść i chwilę odpocząć, bo trasa była trudna i wymagająca.

Pierwszym miejscem docelowym była Przystań Żeglarska Czorsztynianka, gdzie promem przeprawiliśmy się do Niedzicy. Dalsza część naszej wyprawy prowadziła wzdłuż południowej strony jeziora, jadąc w promieniach słońca zachwycaliśmy się kolejnymi widokami. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy  do Zakopanego. Pokonaliśmy trasę o długości 30 km.

Od września nasi uczniowie biorą udział w Programie "Aktywna Małopolska".

Brawa dla najlepszej ekipy rowerowej! Wyluzowany

Autor: tekst: Renata Nidecka/zdjęcia: Mirosław Spera