ZAPROSZENIE NA KONCERT

Szanowni Państwo, z całego serca zapraszamy wszystkich Rodziców, Dziadków, Rodziny na koncert Słobożańskiej Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej z Charkowa, która wystąpi w najbliższy czwartek, 23 czerwca, o godzinie 10.00 w hali sportowej przy ul. Nowotarskiej 42.

W Orkiestrze pracują młodzi muzycy z całej Ukrainy - wielu z nich jest laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów. W repertuarze mają arcydzieła muzyki klasycznej, utwory kompozytorów współczesnych oraz muzykę różnych gatunków i stylów. Do wybuchu wojny orkiestra regularnie uczestniczyła w różnych imprezach okolicznościowych, krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych oraz konkursach.

Muzycy orkiestry tworzą szereg zespołów kameralnych, różniących się zarówno składem, jak i charakterem wykonywanej muzyki. Są zespoły smyczkowe (kwartety, duety, oktety), są też dęte (duety, tria, kwartety i kwintety). Oprócz utworów klasycznych, zespoły dęte wykonują muzykę współczesną w różnych stylach i kierunkach. Zarówno w repertuarze zespołów smyczkowych, jak i dętych znajdują się utwory kompozytorów ukraińskich.

Bardzo nam zależy, by jak najwięcej oso zobaczyło i posłuchało klasyki muzyki. Koncert będzie trwał 45 minut i będzie darmowy.
Na koncercie będzie cała społeczność uczniowska, nauczyciele i pracownicy szkoły.
Serdecznie zapraszamy, Dyrekcja szkoły

Autor: Anna Sokołowska