Koncert Celtic Trio w klasach 4-8

5 grudnia w hali sportowej uczniowie klas 4-8 wysłuchali koncertu "Celtic Trio" pt. "W krainie muzyki celtyckiej". Artyści zaprezentowali rodowód muzyki celtyckiej, posłuchali najbardziej znanych utworów tej kultury: "Busindre Reel", "Tri Martolod", "Flying to the Fleadh", "The Humours of Lisadel", "The earl of Mansfield". Ciekawym punktem programu była prezentacja tańca irlandzkiego; uczniowie także mogli w tej dziedzinie się sprawdzić. Pani Agnieszka, pan Paweł i pan Dariusz zaprezentowali także instrumenty: dudy szkockie, tin whistle, bombarda, wielkie dudy szkockie, podhran i wysłuchali ich brzmienia. Na koniec wybrani uczniowie zatańczyli w kręgu jeden z tańców. Dziękujemy grupie za wspaniały koncert.

Autor: Anna Sokołowska